РЕЗУЛЬТАТИ

ПЛАН ПЕРЕВІРОК

ЯК ПЕРЕВІРЯЄМО

Правила прийому води під час тренувань

0 0

Найбільш ефективним способом поповнення недостачі рідини в організмі є поступове вживання води невеликими порціями під час тренування.

Не намагайтеся робити «запаси» води перед тренуванням, випивши два-три літри рідини, це не допоможе вашому організму знизити навантаження, зате принесе багато дрібних неприємностей на зразок постійних походів в туалет і роздутого живота, і як наслідок – почуття важкості. Але і повністю відмовлятися від води перед тренуванням теж не варто. За годину-півтора до початку занять слід випити 200-400мл води. Це допоможе вашому організму «розігрітися» і налаштуватися на активну роботу.

Потреба організму в рідині під час активних навантажень становить приблизно 0,5-1 літр в 1,5-2 години. Чим інтенсивніше тренування і більше навантаження, тим більше води слід вживати. Але пити воду слід маленькими порціями по 100-150мл кожні 15 хвилин. Пити необхідно маленькими ковтками, давши перед цим організму 1-2 хвилини відпочинку. Не варто пити під час бігу або інших активних вправ. Зупиніться, відпочиньте і тільки тоді можете попити. Температура води повинна бути нижче кімнатної, щоб більш ефективно охолодити ваш організм, але не крижаною. Рекомендована температура становить 12 градусів. Є ще одне правило – після тренування організм також потребує рідини, щоб «заспокоїтися». В такому випадку вам слід випити до 400 мл води, також розділяючи її на порції по 150 мл кожні 15 хвилин. Дотримання даних рекомендацій щодо вживання рідини під час тренувань допоможе вашому організму зберегти правильний і здоровий водний баланс, що, в свою чергу, посилить ефективність ваших тренувань.

Незважаючи на те, що всі вчені в один голос твердять про необхідність споживання води під час активних занять спортом, досі  існують послідовники старої школи, що пропагують повну відмову від споживання рідини під час тренування. Цей підхід неправильний. По-перше, зневоднений організм не здатний ефективно функціонувати, що може привезти до багатьох неприємних наслідків, аж до непритомності і проблем з серцем. По-друге, часто втрачену під час тренування рідину прирівнюють до втрачених калорій (вага тіла через зневоднення дійсно знижується), що призводить до спотворення розрахунків інтенсивності та ефективності тренування. Людина втрачає воду, а не вагу.

В ті дні, коли ви робите перерви в заняттях спортом, вживання води не менш важливо! Пам’ятайте, чай, кава, сік і інші напої – не поповнюють запаси організму водою! Може, вони і корисні в чомусь іншому, але в якості «рідини, яка необхідну організму» їх приймати не можна. Тільки чиста питна вода здатна підтримувати необхідний організму баланс рідини. Пити воду також слід невеликими порціями. Чиста питна вода потрапляє в кров, що забезпечує вільний транспорт активних речовин – це допомагає організму ефективніше боротися з токсинами і шлаками. Фахівці рекомендують вживати в день до 2х літрів води.

Точну кількість споживаної рідини необхідно розраховувати індивідуально, залежно від маси тіла і інтенсивності навантажень. Однак, якщо ви поки початківець-спортсмен, для вас є універсальна схема споживання води під час тренувань, якої слід дотримуватися перший час, поки ви не зрозумієте, скільки рідини необхідно саме вашому організму.

  • За дві години до тренування – 200-300мл води.
  • За 10 хв до тренування – 100мл.
  • Під час тренування – 100-150мл кожні 15 хвилин.
  • Після тренування – 150мл кожні 15 хвилин протягом години-двох.

Вода-основа всього живого, в тому числі і людини. Без води наш організм не може функціонувати нормально, тому необхідно завжди стежити за балансом рідини в організмі, і особливо важливо при навантаженнях. Споживання води при заняттях спортом – це мистецтво, оволодіти яким, правда, може кожен з вас! Головне – це грамотний підхід.

Вода мінеральна ТМ “Карпатська Джерельна” перевірена незалежною системою контролю якості “Добррий знак” на якість та безпечність.
Зареєструйтесь

Увійти, використавши ваші дані

Забули пароль?

Відновлення паролю

ВГОРУ